Smart Mirror ~ inteligentné zrkadlo

Prvé kroky

Ako sa hovorí, niekde treba začať. Povedzme si, že napríklad dobrým začiatkom je, keď si zoženiete všetky veci, ktoré potrebujete. Verím, že ste postupovali podľa zoznamu, ktorý som pripravil.

Ak už všetko máte...

Keď už všetko máte kúpené a doručené, potom je potrebné prejsť k tým dôležitým krokom, ktoré je nutné spraviť, aby ste sa dostali k základným funkcionalitám.

 

Postupujte podľa krokov, ktoré sú popísané nižšie, aby sme sa dostali k vytúženému začiatku.

Operačný systém Raspberry Pi

Raspberry Pi je samé o sebe v podstate len mini počítač, ktorý bez operačného systému nevie vôbec nič. Aby sme doň vedeli dostať nejaký operačný systém, musíme mať SD kartu, na ktorú je potrebné dostať operačný systém. Tým je v našom prípade Raspbian.

Pre vytvorenie operačného systému je nutné stiahnutý "obraz" rozbaliť na SD kartu a to pomocou špeciálneho programu menom Etcher.

Software zrkadla

Funkcie zrkadla sú samostatnou časťou, ktorá sa rovnako inštaluje.

Ako sa popisuje v dokumentácii, spôsobov ako nainštalovať software je hneď niekoľko. Od manuálneho až po samoinštalačné skripty. Tie však nie sú spravované tvorcami, preto sa tomuto postupu venovať nebudeme a prejdeme na postup, ktorý je potrebný pre manuálnu inštaláciu a nastavenie.