OctoberCMS ~ Redakčný systém

Tvorba šablón

Šablóna, tiež známa ako template. Čo to vlastne je? Ako ich tvoriť a dynamizovať?

Keď web potrebuje svoje "šaty"

Aby tvoj web aj nejako vyzeral, tak musí obsahovať svoj "šat" - teda nejaký ten template či šablónu. Spolu so mnou sa naučíš, ako tvoriť contentové bloky, čo sú to časti webu, ako rozdeliť template na logické celky, ktoré sa menia a ktoré sú statické.

Od návrhu k webu

Mať stránky "nakreslené" je veľmi pekné. Všetko dobre vyzerá a neviete sa dočkať, kedy budete môcť reálne preklikávať hotový web.

 

Je to ale skutočne tak jednoduché? Nastrihať design a následne mu pridávať funkcie? Na jednej strane musím napísať, že áno, no na druhej strane, čím dlhšie to robím, tým častejšie sa stretávam s tým, že nie vždy ide všetko ako by sme chceli. V dnešnej dobe je moderné, keď si kúpite už hotový nastrihaný template, ktorý len upravíte tak, aby obsahoval to, čo potrebujete.

Editácia a dynamizácia

Zo statických súborov až ku plne funkčnému webu

 

Na stránkach akými sú ThemeForest a pod. si viete vybrať množstvo šablón, ktoré stačí len upraviť na váš obsah. OctoberCMS vám umožní tieto hotové šablóny dynamizovať. Nájsť spoločné prvky, rozdeliť ich na jednotlivé súčasti a tie následne vyskladávať podľa potreby.

V dnešnej dobe tak dlhé čakanie na web sa rapídne znižuje aj vďaka tomu, že existujú redakčné systémy akým je aj OctoberCMS. V sekcii tutoriálov si posvietime na to, ako také šablóny vytvárať a dynamizovať. Čo si všímať a ako ich upravovať.

Je mi to ľúto, ale v tejto sekcii zatiaľ nemám publikované žiadne články.