OctoberCMS ~ Redakčný systém

Čo je OctoberCMS

Niekoľkonásobne najvyššie hodnotený redakčný systém, založený na Laravel framework-u.

Najrýchlejšia tvorba webov...

Keď potrebuješ vytvoriť web so základnou štruktúrou (dokonca aj komplikovanejšou), OctoberCMS ti môže pomôcť. Neveríš? Prejdi si so mnou moje tutoriály k tomuto redakčnému systému.

Blog

jednoduchý a rýchly

Najčastejšou požiadavkou na webstránkach je, že by mali zobrazovať nejaké novinky či aktuality. Inými slovami aj blogy. October CMS má od základu tvorené moduly, ktoré umožňujú pridávanie článkov, nielen stránok.

Komponenty

modulárne prvky stránok

Vďaka modulárnosti viete do stránok pridať akýkoľvek komponent, ktorý následne vygeneruje všetko potrebné. Predstavte si, že by ste chceli fotogalériu. Jednoduché. Vložíte do stránky komponentu pre fotogalériu a tá sa postará o vygenerovanie všetkého potrebného.

Správa stránok

úprava obsahu

Tvorba štruktúry webu nebola nikdy jednoduhšia. Vygenerovanie štruktúry navigácie, zoraďovanie stránok a podstránok... No a v neposlednej rade, pridávanie súčastí (snipetov) do obsahu stránky. Jednoducho a rýchlo.

Správa súborov

obrázky, súbory, dokumenty

Čo by to bol za web, kedy neobsahoval všetko, čo k nemu patrí - obrázky, videá či iné súbory. S redakčným systémom OctoberCMS máte médiá pod prehľadnou správou, kde máte možnosť všetko hneď vidieť a pri obrázkoch aj spravovať napríklad jednoduché úpravy.

Snipety

prvky obsahu stránok

Webstránky sa dajú vyskladávať z drobných častí - snipetov - ktoré prinášajú komplexné funkcionality, podobne ako komponenty. Snipety majú konfigurovateľné parametre, na základe ktorých sa potom snipety rozhodujú, čo budú zobrazovať. Napríklad snipet pre mapu Google, kde zadáte jednoducho lokalitu a snipet zobrazí mapu na danej lokalite.

Multijazyčnosť

preklady obsahu

Niekedy musia stránky obsahovať viacero jazykových verzií. OctoberCMS má riešenie aj na to - prekladateľnosť a multijazyčnosť vďaka pluginom, ktoré rozširujú funkcionality redakčného systému o lokalizácie.

Užívateľské rozhranie

jednoduchosť používania

Redakčný systém spĺňa aj štandard v podobe jednoduchosti používateľského rozhrania, teda samotnej správy redakčného systému. Prehľadný interface umožní nielen aktualizácie redakčného systému, ale aj nastavovanie užívateľov, konfigurácie a tak podobne.