Smart Mirror ~ inteligentné zrkadlo

12 April

Po dlhšom čase opäť postup

- Smart Mirror

Image: Po dlhšom čase opäť postup

Ak ste si snáď mysleli, že som zabudol na tvorbu "inteligentého" zrkadla, tak sa fakt mýlite. Samozrejme, že som naň nezanevrel, teraz, keď už má pekne miesto na chodbe... Len som čakal na nové súčasti, ktoré si dávali "na čas".

Jednou zo súčastí je aj infračervený pohybový senzor HC-SR501, s ktorým sa budem čoskoro hrať, len musím overiť, či vôbec funguje, keďže došiel celý nejaký "pochrámaný". Jeho hlavnou aktivitou bude, že bude aktivovať zrkadlo a jeho ďalšie detekčné moduly, ako je detekcia tváre, hlasové ovládanie, či samozné zapínanie monitoru zrkadla. 

Keďže už v dnešnej dobe som zistil, že po dlhšej dobe z neznámeho dôvodu zrkadielko jednoducho "freezne", povedal som si, že skúsim obmedziť jeho funkcie a "prehrievanie", ktoré môže spôsobovať fakt, že je celá krabička v tesnej blízkosti monitoru a podsvietenia, ktoré vydáva teplo. 

V tomto prípade ak to vezmem kol dokola, tak ak obmedzím aktivitu monitoru na minimum, bude sa samotnému Raspberry asi oveľa lepšie dýchať. Takže nasledovné zmeny v logike zrkadla:

  • po detekcii pohybu sa zapne monitor
  • po detekcii pohybu sa aktivuje detekcia tváre, pre prípadné nastavenie podľa rozpoznanej osoby
  • pri aktivácii sa aktivuje aj hlasové ovládanie
  • v prípade nečinnosti (nejaký ten idle) sa opäť aktivuje detektor pohybu a deaktivuje monitor s hlasovým ovládaním.

Verím, že tieto malé zmeny budú úplne ok. Jo, aby som nezabudol, už som vytvoril aj ovládanie pre mobil. Základnú tému pre túto časť som volil - ako často v mojich projektoch - na themeforeste, kde som našiel tento pekný template - MOBIX.