Smart Mirror ~ inteligentné zrkadlo

Moje články

Inteligentné zrkadlo je niečo, o čo sa treba starať, takže čítaj poriadne.

Platené články vs tie, čo sú zadarmo

Sú články, ktoré obsahujú konkrétne bloky kódu, ktoré sú unikátne pre môj projekt, takže s ich zdieľaním mám trošku problém. To je dôvod, prečo sú niektoré články dostupné len pre odberateľov.

23 June
Image: Nové "črievko" v zrkadle

Nové "črievko" v zrkadle

-

Nové možnosti sa otvárajú každý deň. Tento krát je tu možnosť pracovania s bluetooth. Alebo aj o tom, ako som vymenil RPI.

24 May
Image: Mesačné fázy a ich popis

Mesačné fázy a ich popis

-

Keďže mesiac na nás vplýva a to si uvedomujem stále viac, rozhodol som sa, že do zrkadla okrem počasia šupnem aj fázy mesiaca.

12 April
Image: Po dlhšom čase opäť postup

Po dlhšom čase opäť postup

-

Ak ste si snáď mysleli, že som zabudol na tvorbu "inteligentého" zrkadla, tak sa fakt mýlite. Samozrejme, že som naň nezanevrel, teraz, keď už má pekne miesto na chodbe... Len som čakal na nové súčasti, ktoré si dávali "na čas".

08 February
Image: Fíčurky a rozšírenia

Fíčurky a rozšírenia

-

Už je to nejaký ten piatok, čo sa snažím dať dokopy "inteligentné" zrkadlo. Vo svojej podstate sa to už začína viac ako rysovať a tak pomaly ale isto dopĺňam nové "fíčurky". Aké?

01 February
Image: V jednoduchosti je krása... Alebo?

V jednoduchosti je krása... Alebo?

-

Toto heslo sa hovorí asi stále. Spolu s ním prišiel aj "minimalizmus" designov a neviem čo všetko... Ako si ale v tomto prípade poradiť, ak chcete, aby niečo bolo skutočne dokonalé a pripravené na úplne všetko? Áno, narážam opäť na troubles pri tvorbe hlavného GUI môjho inteligentného zrkadla. O čo ide a ako to riešiť?

28 January
Image: Inteligentné zrkadlo: Tvorba GUI od začiatku

Inteligentné zrkadlo: Tvorba GUI od začiatku

-

Posledné dni, týždne, ba dokonca tuším už mesiac, prispievam fotkami z môjho postupu tvorby inteligentného zrkadla. Musím sa priznať, že zatiaľ jediné, čo je inteligentné, je moje učenie sa nových vecí na Raspberry Pi. Keďže však moje článočky majú ohlas u kamarátov, rozhodol som sa, že pomaly ale isto začnem spisovať všetko, čo som musel podstúpiť.

22 January
Image: Keď niečo "zlyhá" a treba nájsť náhradu...

Keď niečo "zlyhá" a treba nájsť náhradu...

-

Skúsil som pre moje inteligentné zrkadlo už skutočne všeličo... Vyskladal som všetky veci, ako som chcel, ale stále niekde niečo "padalo"... Ten hlavný problém bol, že som celý "interface" spúšťal ako server pomocou Node.js, ktorý sa však po istom čase akosi sám vypol... A čo teraz?

19 January
Image: Zázračný kábel, umožňujúci asi všetko...

Zázračný kábel, umožňujúci asi všetko...

-

Keď som v predošlom príspevku písal o tom, že by som mal rád pod kontrolou aj to, či bude alebo nebude zapnutý monitor, prekrížil som si prsty a dúfal, že to pôjde... Výsledok - IDE TO!

18 January
Image: Development "inteligencie"

Development "inteligencie"

-

Po asi tak 10 pokusoch a preinštalovania Raspbianu (os na Raspberry Pi) som sa konečne dostal do štádia, kedy mi fungujú časti, ktoré som potreboval mať funčné - teda samotné "zrkadlo" a nejaké tie základné funkcie.

14 January
Image: Najťažšia časť inteligentného zrkadla...

Najťažšia časť inteligentného zrkadla...

-

Aj keď by ste si boli pomysleli (rovnako ako ja), že to bude hlavne programovanie celého interface-u a "inteligencie", na počudovanie je to - aspoň pre mňa - tvorba samotného zrkadla.